Система Orphus
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przegląd inteligentnych zegarków CASIO Edifice EQB

2020-09-30
Przegląd inteligentnych zegarków CASIO Edifice EQB

Informacje ogólne o zegarku Casio Edifice EQB

Jak wiadomo, seria Casio Edifice jest pozycjonowana jako wyścigowa: taka jest jej estetyka (na przykład, design wskaźników na tarczy przypomina deskę rozdzielczą bolidu, w niektórych wersjach używane są kolory zespołów wyścigowych itp.), takie są cechy funkcjonalne (sekundomierzy, zegary, pamięć dla dużej liczby kręgów, specjalne funkcje przetwarzania tych informacji w smartfonie zsynchronizowanym z zegarkiem).

Jednak w serii Casio Edifice EQB na pierwszy plan wysuwa się nie tylko cecha "auto-wyścig" (choć, jak zobaczymy później, jest ona również obecna w zegarkach Casio Edifice EQB), ale także "inteligencja".


Casio Edifice EQB został po raz pierwszy zaprezentowany w 2014 roku na największej wystawie zegarków Baselworld i został ogłoszony jako pierwszy na świecie zegarek analogowy z synchronizacją ze smartfonem, wyświetlaniem czasu w 300 miastach i ładowaniem energią słoneczną. Wówczas Casio EQB (on też Casio EQB) był Casio EQB 500.

 

W kolejnych latach zegarki Casio EQB stale ewoluowały, były uzupełniane nowymi wersjami, przy jednoczesnym zachowaniu głównych wspólnych cech. A mianowicie: zegarek Casio EQB to wspomniana "inteligencja" (synchronizacja ze smartfonem, bateria słoneczna, czas światowy z bardzo bogatymi opcjami ustawienia), obecność strzałek i wskaźników cyfrowych, efektowny design, stalowa obudowa z ochroną przed wodą do 100 metrów.

A zegarek Casio Edifice EQB z różnych poszczególnych linii i modeli ma swoje własne cechy, które rozważymy poniżej.

 

Pionier: Casio Edifice EQB-500

 

Jak już wspomniano powyżej, Casio Edifice 500 (w bardziej kompletny i dokładny sposób - na przykład, Casio Edifice EQB 500 lub przynajmniej Casio EQB 500) zostały zaprezentowane na Forum w Bazylei w 2014 roku i stały się pierwszym zegarkiem w rodzinie Casio Edifice EQB.

Mała dygresja: w źródłach online, na forach itp. używane są różne wersje rosyjskiej transkrypcji. Tak więc transkrypcja Casio Edifis 500 jest bardziej poprawna (cóż, lub po prostu Edifis 500, wszyscy zrozumieją, że to Casio), a nie Casio Edifajs 500. Właśnie "i", a nie "aj". Jednak ogólnie rzecz biorąc, obie opcje są dopuszczalne ... Koniec dygresji.

Tak więc inteligentny zegarek z 500. serii. Oferowane są zarówno na skórzanym pasku (Casio Edifice EQB 500L), jak i na stalowej bransolecie (Casio Edifice EQB 500D), a także na stalowej bransolecie z powłoką jonową (Casio Edifice EQB 500RBK i Casio Edifice EQB 500RBB).

Dwie ostatnie wersje są limitowane, zostały stworzone we współpracy z zespołem wyścigowym Red Bull Racing. We wszystkich wariantach średnica obudowy wynosi 48,1 mm, a grubość 14,1 mm. Szkło u limitówek "redbullowskich" jest szafirowe, minerałowe - u zwykłych modeli. Tak że i skala tachometryczna na ramce: przedstawiona jest tylko w limitówkach, a zwykłe modele obywaja się bez niej. Ramka może być z lub bez pokrycia IP.

Między innymi, brak skali tachometrycznej nie zmniejsza w żaden sposób funkcjonalności zwykłych wersji, ponieważ na tarczy w pozycji na “godzinie 5” znajduje się prawdziwy prędkościomierz wykrywający prędkość w trybie sekundomierza.

Nawiasem mówiąc, ten wskaźnik jest w rzeczywistości wielofunkcyjny - w innych trybach ma inne role. W trybie kalendarza strzałka pokazuje dzień tygodnia. I są jeszcze tam dwa punkty, zamalowany i pusty: jest to powiadomienie o obecności lub braku nieprzeczytanej wiadomości w zsynchronizowanym smartfonie.

Ogólnie rzecz biorąc, zegarek wykorzystuje opatentowaną technologię Casio Multi-Mission Drive, zgodnie z którą strzałki są wielofunkcyjne. Synchronizowany ze smartfonem zegarek Casio Edifice 500D (ponownie, dokładniej Casio EQB 500D), a także, oczywiście, wszystkie inne modyfikacje 500-ch, automatycznie dostosowują aktualny czas, a także kopiują ustawienia czasu światowego. Ponadto zestaw ma pamięć na 100 kręgów.

I wreszcie synchronizacja Bluetooth pozwala na dokonanie wszystkich ustawień zegara za pomocą telefonu. I wzajemnie - zegarek jest wyposażony w funkcję wyszukiwania swojej "pary". Nawiasem mówiąc, można na nich uruchomić i ustawić zegarek. Jednak ​​jest to bardziej skomplikowane. Lista innych funkcji tego zegarka jest również obszerna. Chronograf (po drodze zwrócimy uwagę na jego stylowe przyciski w kształcie grzyba), sekundomierz z dokładnością do 1 sekundy, druga strefa czasowa, kalendarz (data i dzień tygodnia), alarm, wskaźnik “dzień/noc” (P/A). Moduł jest chroniony żelem alfa tłumiącym wpływ obciążeń wibracyjnych. Strzałki i znaczniki są podświetlone luminoforem (Neobrite), nie ma podświetlenia LED. Ale jest tryb samolotowy...

Szczegółowo rozważyliśmy zegarek Casio Edifice EQB-500. Mówiąc o poniższych modelach, przede wszystkim zwrócimy uwagę na różnice w stosunku do poprzednich.

 

Szybkość i inteligencja: Casio Edifice  EQB-501

 

Zegarek Casio Edifice 501 pojawił się wkrótce po "pięćsetnych". Istnieje wiele wersji, wszystkie w rozmiarze prawie takim samym jak pierworodny z całej serii (średnica 48,1 mm, grubość 14,2 mm), wszystkie z szkłami mineralnymi. Nie ma żadnych różnic funkcjonalnych, poprawiona została tylko procedura pracy pary zegarek/smartfon. W przypadku obecności synchronizacji na ekranie smartfona automatycznie wyświetlana jest bardzo duża część tego, co zapisuje zegar.

W szczególności możesz zobaczyć alerty o obecności tej synchronizacji, dokonanej regulacji czasu i zmianie strefy czasowej. Możesz łatwo wybrać miasto, w którym się znajdujesz - zegarek zostanie ponownie skonfigurowany do odpowiedniej strefy.

Jak już wspomniano, istnieje wiele modyfikacji "pięciuset pierwszych". Tak więc model Casio Edifice EQB-501D-1A (stalowa bransoletka, czarna tarcza) kosztuje 25 390 rubli. Cena dwóch wersji Casio Edifice EQB-501XBL na skórzanym pasku, z czarną lub niebieską tarczą, z pomalowaną ramką, cyfrową skalą tachometryczną jest taka sama. Te trzy są najtańsze z linii EQB-501, a najdroższy jest Casio Edifice EQB-501TRC-1A, limitowana edycja dedykowana zespołowi Scuderia Toro Rosso, kosztuje xxx złotych.

 

Cały świat na wyświetlaczu: Casio Edifice EQB-600

 

A oto zupełnie inna historia. Casio Edifice EQB 600, który zadebiutował na Baselworld w 2016 roku, - po prostu wyobraź sobie! - nie ma funkcji chronografu, nie ma sekundomierza. Nie ma też prędkościomierza ani skali tachometrycznej. Dlatego Casio Edifice 600 nie mogą w żadnym wypadku być nazywane samochodowymi. Tak, i z pozoru wydają się prostsze... Wrażenie to wprowadza w błąd: jest to inteligentny zegarek dla podróżników, na których są zorientowane.

Kluczowym elementem jest glob na tarczy w pozycji “godzina 3”. Jednak po kolej. Najpierw musisz pobrać aplikację CASIO WATCH + na swój smartfon. Skończyłeś? Teraz trzymamy przycisk z logo Bluetooth, jest on naprzeciw znacznika "8 godzin". Otrzymasz wiadomość, że para telefon/zegarek została "legalnie wzięła ślub". Następnie krótkie naciśnięcie przycisku Bluetooth dostosuje dokładny czas na zegarku, a naciśnięcie w ciągu półtora sekundy aktywuje przejście do aplikacji ze wszystkimi jej możliwościami. Tutaj dochodzimy do magicznego globu. W aplikacji na smartfonie wybierasz miasto, które Cię interesuje, - a glob na zegarku zaczyna się obracać, dopóki wybrana strefa czasowa nie będzie przed twoją twarzą, a strzałka na nim nie zajmie właściwej pozycji. W tym samym czasie inna część globu zostanie oświetlona, ​​a inna część zostanie zaciemniona: gdzie jest dzień i gdzie jest noc. Jednocześnie zostanie wyregulowane położenie strzałek na sub-tarczy drugiej strefy czasowej (pozycja "7.30").

Ogólnie, cud. Można żyć bez sekundomierza, a nawet bez alarmu. Ponadto, istnieje smartfon (bez niego EQB-600 oczywiście będzie działał, ale ich główny urok nie będzie dostępny).

Średnica obudowy Casio Edifice EQB-600 wynosi 47,3 mm, grubość 13,3 mm. Podświetlenie to ten sam Nebrite. Wersje na stalowej bransolecie (Casio Edifice 600D, a dokładniej - Casio EQB 600D) kosztują cena?, na skórzanym pasku (Casio EQB 600L) - cena?.

 

Coraz bardziej kompaktowy i kompaktowy: Casio Edifice EQB-900

 

Japoński zegarek na rękę Casio Edifice EQB-900D-1A z chronografem

Zegarek Casio Edifice EQB-900 (potocznie Casio Edifice 900) jest uniwersalny, pasuje zarówno dla podróżników, jak i entuzjastów wyścigów, a w momencie pojawienia się był najbardziej kompaktowy ze wszystkich EQB. Obudowa zegarka ma średnicę 45,8 mm i grubość 12 mm. Szkło jest mineralne. Ramka jest oznaczona skalą tachometryczną. Oprócz luminoforu Neobrite na strzałkach i znacznikach organizowane jest również podświetlenie elektroluminescencyjne tarczy.

Tutaj, na miejscu, jest pełna synchronizacja ze smartfonem, ze wszystkimi jej wspaniałymi funkcjami, w tym wygodą ustawień, chronografem, zegarem wstecznego odliczania i alarmem oraz "dniem/nocą" i, oczywiście, kalendarzem - wciąż z oknem daty i strzałkowym wstecznym dniem tygodnia. Ogólnie, wskaźniki na tarczy są rozmieszczone bardzo racjonalnie. W pozycji “godzina 12” znajduje się podwójny wskaźnik - dzień tygodnia, a przy przełączaniu lewym górnym przyciskiem tryb pracy zegara (aktualny czas/chronograf/sekundomierz/minutnik/alarm). Na “godzinie 6” znajdują się strzałki rejestratora minut chronografu, również minutnika, również alarma. Wreszcie w pozycji “godzina 9” - coś w rodzaju symbolu europejskiej waluty.

Jest to również podwójny wskaźnik - stan połączenia przez Bluetooth i naładowanie baterii. Zgodnie z odpowiednim poleceniem środkowa strzałka sekundowa przełącza się na ten wskaźnik. Na przykład, aby sprawdzić poziom naładowania baterii, przytrzymaj lewy górny przycisk przez dwie sekundy, a następnie naciśnij prawy dolny przycisk - strzałka pokaże, czy czas wynieść zegar na słońce...

Modele Casio EQB 900D to stalowa obudowa i bransoletka bez żadnej powłoki. Casio Edifice EQB-900D-1A, z czarną tarczą, kosztuje 26 840 rubli. Oznaczenie Casio EQB 900DB wskazuje na powłokę IP ramki. W związku z tym zegarek Casio EQB Edifice 900DB jest nieco droższy, cena modelu Casio Edifice EQB-900DB-2A, w kolorze niebieskim - cena?

I jak zwykle droższa od innych jest limitowana wersja dedykowana zespołowi Scuderia Toro Rosso - cena?.

 

Klasa premium: Casio Edifice EQB-1000

 

Japoński zegarek na rękę Casio Edifice EQB-1000XD-1AER z chronografem

Premiera zegarków Casio Edifice EQB 1000 z wielkim sukcesem odbyła się na wystawie w Bazylei w 2019 roku. To naprawdę produkt z segmentu premium, o czym świadczy przynajmniej szkło szafirowe we wszystkich modelach Casio Edifice 1000 (lub, jak już powiedzieliśmy, Casio Edifis 1000). Oprócz szafiru należy zwrócić uwagę na radykalny spadek grubości obudowy: zegarki Casio Edifice 1000 mieszczą się tylko w 8,9 mm, czyli natychmiast o 26% mniej, niż seria 900! I wcale nie z powodu uproszczenia funkcjonalności. Więc z jakiego powodu? Po pierwsze, możliwe było szczelniejsze umieszczenie elementów na płytce drukowanej modułu. Oprócz tego, Bluetooth (nowa generacja) stał się bardziej kompaktowy, udoskonalono konstrukcję koronki nawijającej i napędu strzałki sekundowej. Wynik jest oczywisty.

Obudowy i bransoletki ze stali EQB-1000 - z powłoką lub bez. Średnica obudowy jest dobra dla prawie każdego męskiego nadgarstka (45,6 mm), bransoletka jest wygodna, zapięcie rozkłada się jednym dotknięciem. Waga zegarka po instalacji to dość komfortowe 130 g.

Wśród wielu funkcji Casio Edifice EQB 1000: druga strefa czasowa, stale obecna na tarczy; kontrola czasu ostatniego kręgu i jego porównanie z poprzednim w oknie na “godzinie 6” (nie zapomnij o DNA wyścigową); pamięć 200 kręgów. Cóż, oczywiście, cały zestaw "dżentelmena": czas światowy, automatyczny kalendarz, chronograf, sekundomierz (z dokładnością do 0,001 sekundy), minutnik, alarm, wyszukiwanie telefonu, podświetlenie Neobrite, luminescencja LED. Ogólnie rzecz biorąc, Casio EQB 1000 (lub, jeśli chcesz, Kasio EQB 1000) to kompletny zestaw funkcji, który jest elitarny w swojej kategorii.

Nie można również pominąć atrakcyjnego wyglądu zewnętrznego zegarków Casio Edifice 1000. Więc, Casio EQB 1000D 1A ma urocze jasnozielone akcenty na czarnej tarczy. A cena Casio EQB 1000D 1AER (litery ER oznaczają partię tych samych zegarków przygotowanych dla Europy) jest bardzo ładna - cena? To prawda, że ​​tutaj na ramce nie ma skali tachometrycznej. Jest ona w wersji Casio Edifice EQB-1000XD-1AER, tym razem z nie mniej uroczymi liliowymi akcentami na czarnej tarczy. I w tej samej cenie. Droższy będzie EQB-1000XDC-1AER, z niebieskimi akcentami na czarnej tarczy, z tachymetrem oraz z pełnym czarnym wykończeniem na obudowie i bransoletce - cena?

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 6761 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-05
Bez uwag
2022-12-30
Bardzo fajny zegarek! Szybka wysyłka, zamówienie ładnie zapakowane. Polecam ;)

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pixel