Система Orphus
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oceniają książkę po okładce: jaki zegarek założyć na rozmowę kwalifikacyjną

2020-08-19
Oceniają książkę po okładce: jaki zegarek założyć na rozmowę kwalifikacyjną

Oceniają książkę po okładce: jaki zegarek założyć na rozmowę kwalifikacyjną


Plus raczej nie do karmie, ale do CV. Bo, jak mówią, oceniają książkę po okładce... no cóż, także po zegarku. Pytanie - jakie zegarki założyć na rozmowę kwalifikacyjną - wydaje się niezwykle skomplikowane, ale w rzeczywistości odpowiedź na to pytanie wynika z bardzo małej liczby podstawowych zasad. Bez względu na to, o jakie stanowisko się ubiegasz - lub kierowcy wywrotki, lub dyrektora banku, istnieją tylko dwie podstawowe zasady: styl biznesowy zegarka i odpowiedniość do poziomu twoich dochodów.

Styl


Rozmowa kwalifikacyjna jest absolutnie biznesowym wydarzeniem. To nie jest przyjęcie galowe, ani wesoła zabawa, ani ćwiczenia fizyczne i sport. W związku z tym nie przyjdziesz na takie spotkanie w smokingu z muszką, w egzotycznym stroju lub w mundurze sportowym. Nie, oczywiście, przyjdziesz w czymś biznesowym i neutralnym, na przykład, w garniturze.

Całkiem dotyczy to zegarków na rękę. Jeśli przypadkowo masz zegarek z brylantami - odłóż go na bok. Tarcza z czaszką i kośćmi też nie zadziała, zachowaj to piękno na Halloween. Lepiej powstrzymać się od czegoś aktywnie sportowego, na przykład inteligentnych zegarków z symbolami mistrzostw piłki nożnej. Ale surowy zegarek o trzech strzałkach - na pewno przyda się. Inteligentne zegarki, takie jak zegarki Apple, również będą odpowiednie.

Adekwatność

To jest subtelny punkt. Zegarek to akcesorium, które wiele mówi do doświadczonego obserwatora, i wydawać się trzeba takim, jakim jesteś. Ale twój pracodawca lub jego przedstawiciel - najprawdopodobniej specjalista od personelu - jest oczywiście dość doświadczony i czujny. Nie musisz iść zbyt daleko w kierunku bardzo drogich zegarków ani w kierunku bardzo tanich.  

Ubiegasz się o wysoko płatną pracę? Oto dla ciebie absolutnie adekwatny szwajcarski "zegarek garniturowy", Data Oris Artelier: trzy strzałki i okienko daty, stalowa obudowa i bransoletka, dobre rozmiary (40 mm, klasyka!), szafirowe szkło, przezroczysta tylna pokrywa, niezawodny mechanizm Oris 733 (na bazie Sellita SW 200-1) z automatycznym uzwojeniem. Wszystko jest godne szacunku i przyzwoite, a firma Oris oczywiście zalicza się do "głównej ligi" światowego zegarmistrzostwa. Nawiasem mówiąc, jeśli oczekuje się, że twoja praca będzie związana z odpowiedzialnymi wyjazdami służbowymi, inny model tego samego producenta, Big Crown Pro Pilot GMT, jest również dobry, tutaj jest strzałka drugiej strefy czasowej, a nawet w formacie 24-godzinnym. Formalnie jest to model "pilotowy", ale obecnie stał się stylizacją, podkreślającą jedynie dobry gust właściciela zegarka.

Niższe stanowisko? Coś w rodzaju menedżera, jednego z wielu? Wtedy lepiej jest również zegarek nieco skromniejszy. Na przykład, Seiko Presage Automatic. Nie, japońska marka jest oczywiście również w "dużej lidze", ale większość jej asortymentu jest tradycyjnie tańsza, niż szwajcarskie lub niemieckie zegarki tej samej klasy. Zaletą kolekcji Presage jest to, że zapewnia szeroki wybór kolorów: tarcze są białe, czarne, niebieskie, zielone, brązowe... Nie byłoby zbyt fajnie zakładać zegarka z zieloną tarczą do niebieskiego garnituru, ale z niebieskim - doskonale. A biel jest całkowicie uniwersalna. Jeśli chodzi o "silnik", Seiko 4R35 z automatycznym uzwojeniem jest wyjątkowo niezawodny, nie zawiedzie cię.

Wspominaliśmy o odpowiedniości inteligentnych zegarków. Rzeczywiście, stają się one coraz bardziej rozpowszechnione, nawet bardzo wysoko postawione osoby je lubią! I tutaj koszt takiego gadżetu jest już drugorzędny. Jeśli zatrudniasz się w jakimś zaawansowanym biurze technologicznym lub, powiedzmy, na stanowisko specjalisty IT, to w sam raz będzie coś w rodzaju inteligentnego zegarka Suunto. Fińska firma dużo wie o dzisiejszych, a nawet jutrzejszych technologiach! Doskonałym wyborem, w tym na tak specyficzną rozmowę kwalifikacyjną, jest mini-komputer Spartan Ultra White na nadgarstek. Jakich tylko funkcji w nim nie ma; a taka jak pomiar tętna może się przydać w tak ważnej rozmowie kwalifikacyjnej...  

Wyjątki

One, wyjątki, zawsze i wszędzie mają miejsce. Jeśli proponowana praca jest powiązana z określonymi obszarami twórczymi, jest to właśnie taki wyjątek. Ubiegając się o pracę, na przykład, w zespole rockowym, nawet na stanowisko administratora, nie warto wydawać się nudnym. A zbędne szokowanie przyszłego zespołu jest prawdopodobnie trudne. Wyżej wymienione czaszki i kości mogą przydać się jak najbardziej. Spójrz na zegarki szwajcarskiej marki Bomberg, uwielbiają te tematy. Na przykład, model BB-01 Automatic Red Skull jest bardzo imponujący. Istnieje również wiele innych opcji.

I wreszcie, jeśli chodzi o przypadek, gdy chcesz zdobyć stanowisko kierowcy, ochroniarza, zwykłego pracownika... Szczerze mówiąc, rozmawiamy bez żadnej pogardy, wręcz przeciwnie: korzystamy z okazji, aby przypomnieć, że podczas tworzenia zegarka G-SHOCK, który dosłownie podbił świat, inżynier Casio Kikuo Ibe zasugerował, że te "niezniszczalne" zegarki będą poszukiwane przede wszystkim przez ludzi pracy fizycznej. Wyobrażał sobie człowieka budującego lub naprawiającego drogę, z ciężkim młotkiem w ręku i G-SHOCK na nadgarstku. Szczerze polecamy i na rozmowę kwalifikacyjną też!

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 6761 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-05
Szybko,sprawnie,polecam:)
2023-01-03
Wszystko OK
pixel