Система Orphus
Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak rozpoznać podróbkę G-Shock? - 7 wskazówek!

2019-02-06
Jak rozpoznać podróbkę G-Shock? - 7 wskazówek!

Jak rozpoznać podróbkę G-Shock? Czy łatwo odróżnić ją od oryginału? Wielu miłośników Casio G-Shock o to pyta, dlatego dziś postaramy się przybliżyć Wam podstawowe różnice. Niestety w dzisiejszych czasach na rynku jest bardzo dużo podróbek i trzeba uważać, aby nie nabrać się na nieuczciwą ofertę. Takie przykre doświadczenie może na trwałe zniechęcić do marki, która cieszy się ogromnym szacunkiem. Zegarki Casio G-Shock są znane ze swojej wytrzymałości, jakości i niezawodności.

7 wskazówek jak rozpoznać podróbkę G-Shock

Podróbki, jak w każdym innym segmencie, zdarzają się. Część z nich bardzo łatwo rozpoznać, inne wymagają wiedzy i wprawnego oka. Zdarzają się również podróbki, które rozpozna tylko doświadczony zegarmistrz. W większości wypadków wystarczy zwrócić uwagę na poniższe elementy.

Podróbka vs oryginał — jak rozpoznać podróbkę G-Shock?

1) Sekundowa wskazówka na małej tarczy

Na małej tarczy wskazówka sekundnika powinna być ruchoma i działać prawidłowo. W ewidentnych podróbkach mała wskazówka wygląda jak przyklejona lub jest wręcz narysowana na tarczy. Łatwo to dostrzec! Nie jest to jednak stuprocentowy wyznacznik nieoryginalności, bo w lepszych podróbkach wskazówka może działać prawidłowo.

2) Tarcza zegarka

W oryginalnych G-Shock'ach kolory są idealnie dopasowane. Nic się nie wyróżnia i wszystko tworzy harmonijną całość. W podróbkach indeksy są np. bardziej białe. Zestawienie kolorystyczne nie wygląda tak ładnie. W gorszych podróbkach mogą całkowicie odbiegać kolorystyką. Jakość indeksów czy napisów będzie się różnić kolorami od tych na oryginalnym zegarku.

3) Wyświetlacz

Wyświetlacz jest bardziej czytelny w zegarku oryginalnym niż w podrobionym. Kolor wyświetlacza również może się różnić. Przykładowo na prezentowanym poniżej filmie zegarek oryginalny ma wyświetlacz w odcieniu ciemnego granatu, podczas gdy podróbka tego modelu ma czarny wyświetlacz. Warto sprawdzić również, czy funkcja podświetlenia Autolight działa. W zegarku podrobionym, nawet gdy da się funkcję włączyć, Autolight nie będzie działać.

4) Dekiel i śrubki zegarka

Po oględzinach tarczy zwróćmy uwagę na dekiel zegarka. Jeśli naklejono na nim folię z czerwonym paskiem, to możemy mieć pewność, że zegarek jest nieoryginalny. Oryginalne G-Shocki nie mają żadnej folii ani naklejek. W oryginalnym zegarku dekielek jest praktycznie równy (minimalnie wypukły). Śrubki mają gładkie zakończenie, dzięki temu nie zahaczają o nadgarstek ręki. Dekiel w podrobionym egzemplarzu będzie dużo bardziej wypukły, a śruby będą wystawać. Można się o nie wręcz pokaleczyć, bo nie są gładko wykończone.

5) Pasek zegarka

W kiepskich podróbkach pasek jest bardziej plastikowy niż gumowy. Łatwo to rozpoznać trzymając zegarek w ręku.

6) Napisy na zapięciu

Na zapięciu oryginalnego zegarka widnieje kraj produkcji np. "Casio Thailand". Warto zwrócić uwagę na jakość graweru, a także na jakość samego metalu. W niektórych modelach metal jest bardzo kiepskiej jakości. Taka sprzączka zapewne złamie się dość szybko.

7) Mechanizm

Jeśli dalej nie jesteś pewien, czy Twój zegarek jest oryginalny, sprawdź mechanizm zegarka. Po zdjęciu dekielka i porównaniu z oryginałem zobaczysz gołym okiem czy mechanizm jest taki sam, czy różni się całkowicie. Jeśli masz wątpliwości co do oryginalności zegarka, zwróć się do doświadczonego zegarmistrza. Rozkręci on zegarek, sprawdzi mechanizm, a potem wykona test szczelności.

Podróbka G-Shock - już wiesz jak ją rozpoznać!

Wiesz już na co zwrócić uwagę. Czasem gołym okiem widać czy zegarek G-Shock jest oryginalny, czy jest tylko marną podróbką. Gorzej, gdy podróbka z pozoru wygląda świetnie, ale są też na to sposoby. Wystarczy wprawne oko doświadczonego zegarmistrza. Lepiej się upewnić niż zniechęcić się do marki. Najlepiej jednak dokonywać zakupu u sprawdzonego sprzedawcy. W naszym sklepie internetowym Kaktus24.pl kupisz tylko oryginalne zegarki światowych producentów. Jesteśmy specjalistami od Casio G-Shock. Zobacz nasz kanał na YouTube. Znajdziesz tam instrukcje obsługi, testy wytrzymałości i poradniki o G-Shock'ach. Jeśli jesteś fanem marki zapraszamy Cię do zamkniętaj grupy G-Shock Club Polska na Facebook.

Zobacz film - jak rozpoznać podróbkę G-Shock!

Oryginalne zegarki w najlepszych cenach - Kaktus24.pl

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 6761 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-05
Bez uwag
2023-01-04
Zamówienie przebiegło sprawnie i bez problemu.
pixel