Система Orphus
Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego Sapphire Crystals są lepsze od Twojego Seiko Hardlex

2020-12-31
Dlaczego Sapphire Crystals są lepsze od Twojego Seiko Hardlex

Dla większości początkujących moderów zegarków Seiko zamiana kryształu zegarka może być ciekawym pomysłem. Może to być od razu oczywiste, jeśli twój kryształ jest zadrapany lub poplamiony, ale dla bardziej oszczędnego właściciela zegarka polerowanie i czyszczenie to znacznie lepsze opcje, niż wymiana całego elementu. Przy takim sposobie myślenia zmiana go wyłącznie ze względu na estetykę może być zaskakującym wyborem.

Typy kryształu zegarków

Aby w pełni to zrozumieć, przyjrzyjmy się najbardziej podstawowym typom kryształów. Istnieją trzy rodzaje powszechnie używanych kryształów do zegarków: akryl/plastik, minerał i szafir.

Kryształy akrylowe lub plastikowe są tanie i wymienne, łatwe do zarysowania, ale łatwe do wypolerowania. W przeciwieństwie do innych kryształów nie pękają one przy uderzeniu, co czyni je trwałą opcją.

Z drugiej strony kryształy mineralne są bliższe szkłu niż plastikowi. Piękne i bardziej odporne na zarysowania, niż akryl, są to typowe kryształy dla większości renomowanych zegarków.

Kryształy szafirowe to najpiękniejsze z kryształów - wysoce odporne na zarysowania, miłe dla oczu i szczególnie drogie. Są one częściej widziane na zegarkach z najwyższej półki i większości zegarków z limitowanych edycji.

Seiko Hardlex przeciw Sapphire Crystals

Seiko Hardlex to kryształowy znak firmowy zegarków Seiko. Jest klasyfikowany jako szkło mineralne, które zostało hartowane w celu zwiększenia trwałości. Zaleta Hardlex polega na jego opłacalności i trwałości, ma długą żywotność i jest łatwo wymienialne. Twardy i elegancki, to kryształ Seiko, który przetrwał próbę czasu.

Z drugiej strony kryształy szafiru są wyjątkowo odporne na zarysowania i są uważane za klejnot w świecie horologii. Zobacz, jak moderzy i kolekcjonerzy uwielbiają zegarek z szafirowym kryształem, który zapewnia czysty i piękny wygląd. Kryształ nie tylko chroni tarczę oraz powierzchnię zegarka, ale także poprawia ogólną estetykę.

Powłoka Sapphire Crystal

Piękno szafiru polega nie tylko na tym, że jest odporny na zarysowania, ale także na odcieniu. Szafirowe szkiełko jest najbardziej widoczne ze względu na niebieskawy odcień powodowany przez słońce będący w rzeczywistości efektem powłoki antyrefleksyjnej (AR) Sapphire Crystal.

W przeciwieństwie do Seiko Hardlex lub kryształów akrylowych, szafir jest materiałem niezwykle odblaskowym, przez co trudno go zobaczyć w niektórych warunkach oświetleniowych. Aby poprawić jego rozróżnialność, zwłaszcza na zewnątrz, na kryształ zwykle nakładana jest powłoka AR. Ta warstwa powłoki nie tylko zmniejsza odblask i interferencję optyczną, ale także chroni zewnętrzną warstwę przed zadrapaniami po nałożeniu na zewnętrzną powierzchnię kryształu.

Powłoki AR mogą być wyjątkowo kłopotliwe w utrzymaniu, ponieważ przedstawiają wyjątkowo widoczne zadrapania i będą wyglądać niechlujnie, gdy nie zostaną usunięte lub odnowione. Dlatego nasz wybór Sapphire Crystals ma swoje powłoki AR nakładane we wnętrzu, ponieważ zewnętrzna powłoka rzadko jest dla nich potrzebna.

Oprócz zmniejszonego odblasku, powłoka AR może mieć różne odcienie, pozwalając na ekstremalne dostosowanie tarczy zegarka Seiko. Chociaż najczęstszym odcieniem jest niebieski, który jest popularnym i najczęściej spotykanym wariantem szafiru, można je również zamawiać w przezroczystych powłokach AR lub nawet bez powłoki AR.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 6761 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-04
Zamówienie przebiegło sprawnie i bez problemu.
2023-01-04
Wszystko ok.
pixel